Můj (před)poslední článek na blog.cz

26. února 2011 v 14:38 | Dandy |  Osobní
Po více než 1,5 roku existence tohoto blogu jsem se po delší rozvaze rozhodl ukončit přispívání na něj. Důvody vedoucí k tomuto rozhodnutí se dočtete o pár řádek níže a proč jsem dal před slovo "poslední" a proč je v nadpis před slovem poslední v závorce "před", se dozvíte na konci tohoto článku, pokud se k němu dostanete.
Prvním důvodem je celková únava z psaní blogu. Psaní článků, vyhledávání zdrojů a vůbec přemýšlení nad novými vhodnými tématy mi zabíralo relativně hodně času. Po většinu jeho existence těchto stránek jsem se víceméně úspěšně snažil dodržovat pravidlo, že každý týden musím přispět minimálně jedním novým článkem, aby stránky nezůstaly dlouho neudržované. V době volna jsem plán i překračoval a za první dva měsíce se mi podařilo napsat článků 20. Žel kvantita se někdy projevovala na úkor samotné kvality článků.
S prvním důvodem je provázaný i druhý: Vzrůstající studijní vytíženost. Blíží se mi konec bakalářského studia a většinu sil proto hodlám soustředit na jediný cíl, jimž nemůže být nic jiného než co nejrychlejší ukončení bakaláře pokud možno ve standardním termínu.
Pojďme na třetí důvod. Tím je celková úroveň a zaměření většiny blogů na webu blog.cz, který jsem začal užívat z důvodu jednoduchosti údržby stránek, žel jsem zavíral oči nad jeho stinnějšími stránkami. Pro témata, jimiž se zabývám na těchto stránkách, není v mikrosvětě tohoto webu příliš místa. Většina uživatelů (či spíše uživatelek) blog.cz se rekrutuje z řad pravidelných čtenářek časopisů Bravo Girl, Dívka a podobných dívčích plátků, které po odkojení zmíněnými periodiky přechází na těžký bulvár. Poznáte je snadno. Stránky mají většinou vytapetované fotkami Hillary Duff nebo Paris Hilton a pokud někdy něco napíšou, tak většinou "TakovyYYmhLE sTraSHliViIIm SpuUUSoBeM." Zkrátka a dobře, blog.cz není vhodným prostředím pro zveřejňování článků, zabývajících se serióznějšími tématy než jsou úlety tzv. celebrit.
Mohl jsem samozřejmě rozjet blog na zpravodajských serverech Idnes, Lidovky nebo Ihned. Nikdy jsem ale nechtěl psát pouze o politických a společenských tématech. Kromě toho mi vadila úroveň diskusí pod články na tamních blozích a moji snahou vždy bylo chránit svůj virtuální prostor před vulgárními příspěvky webové spodiny.
Čtvrtý důvod se může jevit jako detail, ale vliv na mé rozhodnutí měl také: Reklamy. Nevadí mi samotná existence reklam, jako spíše obsah některých z nich. Když užívám bezplatnou službu, tak si musím být vědom toho, že i provozovatel webu na tom chce vydělat. Každý pravidelný čtenář tohoto blogu snad pochopí, že nebudu příliš nadšen, když se pod mými články objevují reklamy propagující jistého výrobce prezervativů.
Milí čtenáři mého blogu, jedno zda pravidelní či nepravidelní, nezoufejte. Budete-li se chtít vrátit k mým článkům, vyjádřit s nimi svůj souhlas či nesouhlas, anebo mi budete chtít za moje názory vynadat, budete k tomu stále mít příležitost. Tento blog bude existovat i nadále, (pokud mě za tento článek administrátor blog.cz moje stránky nesmaže) ale už jenom jako archív.
Konec něčeho znamená také počátek něčeho jiného. Až projdu bouřemi všech zkoušek, mám v plánu založit nový blog. Zde se dostáváme k tomu, proč jsem před slovo poslední užil "(před)." Posledním "článkem" bude právě odkaz na moje nové webové království.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama