Zápisky z BJ 2010 5: Namísto závěru

20. srpna 2010 v 9:14 | Dandy |  Osobní
The End
Před odjezdem jsem zamýšlel pojmout nejen samotný závěr, ale i všechny své zápisky ve stylu "farewell adress", tedy projevu na rozloučenou. Měl jsem už jasno v tom, že moje angažmá na BJ skončí. Kemp musel být asi hodně podařený, když jsem nakonec změnil své rozhodnutí. Nakonec nechávám všechny možnosti otevřené.
Na kempu bylo několik lidí, s nimiž jsem si opět rád popovídal a rád se poznal i s některými novými.
Zároveň jsem si však uvědomil, jak mi je zde většina lidí vzdálená, čímž se zčásti naplnily mé obavy, že si s většinou lidí nebudu mít co říct. Letošek byl také rokem, kdy se mimo kemp spálily, zpřetrhaly či vychladly některé vztahy s přítomnými účastníky BJ.
Mým odvěkým problémem bylo najít na BJ svoji přirozenou parketu, jíž bych se mohl věnovat. Letos jsem sice nebyl vedoucím, přesto mi byl svěřen boj s tamním nepořádkem (tj. umývání a úklid nádobí). Letošek byl v nepořádku opravdu extrémem, ale v úklidu mě dokáže nahradit armáda dalších pořádkumilovných jedinců. Napadá mě, že jedinou smysluplnou činností na BJ, bude stát se samozvaným kronikářem akcí, kterých se budu účastnit a nastavovat BJ kritické zrcadlo.
Akce BJ patrně nikdy nebudou ideální. Pokud by byly, neměl bych o čem psát. Funkce mého blogu je spíše kontrolně kritická, proto mi odpusťte, že o málo věcech píšu pozitivně. Vím, že ve zpravodaji Biblické jednoty (Pokud se ještě něco takového vydává. Poslední číslo vyšlo 2-3 roky nazpátek. Pozn. aut.) by patrně mé články byly nepublikovatelné. Doufám ale, že tenhle článek BJ akce nebyl posledním svého druhu.
Tak rád bych na závěr řekl "Příští rok v Pasekách."
Moje budoucnost na BJ je i tak velmi nejistá. Na jedné straně mě velmi potěšil a na druhé přidělal starosti vzkaz od jednoho účastníka, který mi psal, abych příště přijel, protože bych tam chyběl. Něco takového mi ještě nikdo neřekl. Snad dotyčného nezklamu. Nečekal jsem, že budu psát o kempu jinak, než jsem před jeho začátkem zamýšlel. Díky Bohu za to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama