Zápisky z BJ 2010 1: Requiem za starou dobrou BJ

15. srpna 2010 v 13:12 | Dandy |  Osobní
BJ English Camp
Pokud jsem mohl minulý rok s uspokojením konstatovat, že na BJ není příliš mnoho nového, letošní rok byl hotovým zemětřesením. Nezůstal kámen na kameni.
První citelnou změnou byla změna místa konání.
Už to nebyl všemi tolik milovaný penzion Sokol, ale obskurní zařízení s názvem Koniklec, zastrčené kdesi uprostřed vesničky Jestřabí v Krkonoších. Tam, kde lišky dávají dobrou noc.
Nečekal jsem žádné letní panské sídlo, nicméně všichni, kdo byli zhýčkaní Sokolem se museli spokojit s celkovým poklesem úrovně o několik pater níže. Skutečnost, že v celé obci nebyly k dostání dnešní noviny, mě také příliš neuspokojovala.
Další změnou byla i změna uspořádání turnusů. Zhruba od roku 2005 bývalo dobrým zvykem, že nejprve si vedoucí odkroutili týden přípravky a poté následovaly tři turnusy s krycími názvy B1, B2 a B3.
Přípravka pro vedoucí dnes byla stejně jako předtím, stejně jako turnusy B1 a B3. Druhý turnus, jehož jsem se nyní účastnil, však nesl název " BJ English Camp" a byl určený zejména všem lidem ve věku 15-25 let líným dělat vedoucí.
Já sám jsem se dopustil té hlouposti, že jsem se přihlásil jako vedoucí.
To můj bratránek byl mnohem chytřejší. Dvakrát za sebou nebyl na přípravce, a tudíž nemohl být podle interních předpisů BJ vedoucím. ( I když samozřejmě nepopírám,
že na BJ lze udělat výjimku prakticky na všechno)
Ani Vám nemusím připomínat, jaký jsem zažíval pocit "úlevy," když mi bylo první den jasný, že jsem byl alespoň pro následující týden degradován na pouhého účastníka. Vidina role jednoho z osmi vedoucích proti přesile více než 20 ostatních účastníků mě opravdu děsila. Je také pravda, že mě
na kempech nikdy nebylo příliš potřeba a vymýšlely se všelijaké činnosti, abych měl vůbec něco na starosti.
BJ English camp byl ale možná prvním kempem, který bylo opravdu možné nazývat táborem s angličtinou. Změn se ale událo mnohem více a stojí za podrobnější popsání, jemuž budu věnovat  příštích několik článků. Některé změny byly k lepšímu, jiné už bohužel nikoli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | 15. srpna 2010 v 19:19 | Reagovat

jsem žhavá na pokračování!

2 paja paja | 15. srpna 2010 v 19:32 | Reagovat

pokračuj:-)

3 dandysblog dandysblog | 15. srpna 2010 v 19:50 | Reagovat

Pokračování už je na světě :-)

4 Julije Julije | 15. srpna 2010 v 21:12 | Reagovat

Teda Dane! Si me nadchnul! Chci dalsi pac je to vtipny, dal prosim!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama