Glosa #6

29. června 2010 v 23:02 | Dandy |  Glosy
Řada lidí považuje předpověď počasí za nejobjektivnější část zpravodajství. (I když nutno podotknout, že ne vždy zrovna nejpřesnější. Najde se x takových rosniček, které vám budou tvrdit, že počasí je slunečné, i kdyby zrovna úpěly pod přívalem krupobití.)
Ale i moderátorů, předpovědi počasí či pisatelům článků na příslušné téma lze nejednou vytknout jednostrannost v komentářích počasí.
Proč musí o nastávajících třicetistupňových vedrech mluvit jako o "nádherném" či "krásném" počasí. Patřím sice k menšině, ale rozhodně nejsem sám, kdo taková nesnesitelná vedra nemůže vystát. Somebody likes it hot, but not me.
Řekněte, odporné a nedýchatelné dusno, vlezlé pražení slunce, od něhož mám dnes spálené ruce - tomu mám říkat krásné počasí? Inferno. Lepší jednoslovné označení mě nenapadá. Takové počasí lze ověnčit tisíci možnými přívlastky, ale slovo krásný či nádherný a jiná adjektiva vyjadřující libost mezi ně nepatří. Každopádně všem, kdo vydrželi číst tento článek až sem, gratuluji. Zvláště jste-li zrovna milovníky léta. Věřím, že zrovna pro Vás to asi nebylo zrovna příjemné čtení, pokud nejste masochisti. Každopádně všem čtenářům bez rozdílu preference počasí přeji příjemné prožití léta. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama