Glosa #5, která se zvrhla v povolební komentář

30. května 2010 v 17:32 | Dandy |  Glosy
Letošní volby skončily politickým zemětřesením. Řada lidí dala najevo znechucení nad Paroubkovým populismem a ČSSD s komunisty mít většinu nebude. Po tomto neúspěchu se dle některých Paroubek vydal hledat štěstí do Bradavic. Nejeden mladší volič ztrácí s jeho odchodem smysl existence, protože se již nebude mít do koho strefovat.
Sotva se odporoučel jeden populista, hned už natupuje druhý. Paroubkův populismus, který už iritoval i ty méně chápavé, nahradil sofistikovanější populismus 2.0  Radka Johna a jeho Věcí veřejných.
Mnoho už toho bylo napsáno o "vítězství pravice." Uvozovky jsem napsal schválně. ODS s TOP09 také většinu dohromady nedají. Přizvat si budou muset právě Věci veřejné, politické těleso na pravolevé ose nezařaditelné, politicky nedefinovatelné a hlavně populistické. Nazývat takovou koalici středopravou, či dokonce pravicovou je přinejmenším zavádějící a nepřesné, v horším případě výsměchem celé pravici. Radost pohledět na Poslaneckou sněmovnu, v níž bude zasedat 5 stran, z toho 1 antisystémová a 2 populistické.
Tsunami tzv "nových" stran smetla lidovce. Budou citelně chybět, co dodat více. Snad to nebude nadlouho.
Někteří voliči nyní možná zažívají euforií, protože se jim podařilo docílit změny. Jak už jsem psal minule, vystřízlivění může být pro některé velmi kruté.....


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 31. května 2010 v 13:01 | Reagovat

Dodal bych, že chybět budou i Zelení.. reprezentují rovněž zájem hodný zastoupení.

2 dandysblog dandysblog | 1. června 2010 v 12:50 | Reagovat

[1]: Petr: Také jem to chtěl dodat, ale nevěděl jsem si rady, jak to zakomponovat do textu. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama