Střípky z přednášky Miloše Zemana 2

15. dubna 2010 v 22:51 | Dandy |  Zábava
Zeman
Už více než rok uplynul od památné přednášky Miloše Zemana a nejen na naší politické scéně se toho za tu dobu stačilo změnit více než dost. Ještě před rokem přijel přednášet do auly naší fakulty jako "důchodce z Vysočiny", jehož hlavní každodenní činností bylo objímání stromů. Nyní už ale v roli předsedy nové strany, která má ambice dostat se do parlamentu a za 4 roky si klade mnohem vyšší cíle. Jaké, to se dozvíte níže. Na přednášce nechyběl ani jistý Milan Pospíchal -pravidelní návštěvníci politických diskusí v Olomouci ho jistě už znají, protože tvoří jejich neodmyslitelnou součást. Jeho sáhodlouhé otázky, sklouzávající do monologu dokážou dovést celý sál k smíchu. Pro ty, co ho neznají stačí jen stručný popis - umírněnější odrůda lidí typu Petra Cibulky. Opět se nemůžu zaručit za doslovné znění výroků (nejsem stenograf), ale jejich smysl by měl zůstat zachován. J Přeji krásné chvíle při jejich čtení:

Kdo dělá stranickou propagandu, odpuzuje své potenciální voliče

Jsem vyznavač krize. Krize přináší osobnosti a osobnosti přinášejí inovace. Konjunktura nepřináší nic. Kdyby byla v roce 1940 konjunktura, Churchill by byl obyčejný poslanec a Charles de Gaulle plukovníkem tankové divize.

Nezávislý kandidát je závislý kandidát, ale nevíme na kom.

Panašování (tj. možnost vybírat při volbách několik kandidátů z více stran, pozn. Autora) pochází z francouzského slova pro pestrobarevný chochol.

Odejde-li ze shromáždění jeden hlupák, je to jako kdyby přišel jeden moudrý člověk.

Úloha volebního systému je eliminovat pitomce.

Alois Rašín měl nad svým stolem nápis "nic vám nedám." Když přišla delegace žádat o dotace, ukázal prstem na nápis a odešla…..

Těšim se na další volební sliby typu: Dám vám vstupenku do bazaru.

Když jsem se na konci minulého roku dozvěděl, že odmítli kupovat naše směnky, vzpomněl jsem si na výrok feldkuráta Katze: "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou."

M.Z. k jedné slečně, která měla dotaz: "Dejte si mikrofon blíže k puse. Jsem starý a nedoslýchavý pán. Já jsem se učil držet mikrofon tři roky, vy to musíte stihnout za tři vteřiny.

Cílem politika není mít byt na Floridě.

NATO po nás chtělo 20 transportérů. My frajeři jsme jich koupili 120. Komu jsme prospěli? Rakouským zbrojním firmám, my solidární humanisti….

Při reformách je třeba postupovat kontextuálně, ne po částech. Propast nelze přeskočit dvakrát, ale jen jednou.

Jak je nádherné slibovat 13. důchod v závratné výši 2400 Kč - za více už pro ně nestojíte

Nejsem Eduard Janota, i když oba vypadáme podobně :)

Oba dva slovenští premiéři (Fico a Dzurinda) byli na Vysočině, i když izolovaně. Oběma z nich se tam líbilo - vzácná shoda.

Čtyři roky jsem musel číst svodky BIS. Takovou snůšku nesmyslů a žvástů jsem nečetl. Ve zprávách jsem za čtyři roky nenašel jedinou relevantní informaci. BIS je nejhorší informační služba na světě. Nemám ale informace o několika chudých afrických státech…..

Téměř na konci přednášky prohlásil: "Jsem realista. Volby vyhrajeme až v roce 2014."


To by bylo vše, co jsem ochoten zveřejnit. Na 11 autobusových jízdenek se mi toho sice vešlo o něco více než je zde uvedeno, ale nezoufejte, stejně se jednalo o věci, které nebyly pro čtenáře příliš zajímavé J Snad jen vtip o Klausovi a Zemanovi v pekle , co nám řekl na závěr, ale na tomto místě jej uvádět nebudu, neb
nechci pohoršit některé čtenáře a narušit pověst svého blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Jaroš Michal Jaroš | 15. dubna 2010 v 23:45 | Reagovat

Až na několik málo chyb celkem slušné poznámky. Charles de Taille = de Gaulle. Nakoupili jsme 120, nikoliv 170 obrněných vozidel a nikoliv vstupenka do bazaru, ale do bazénu.
Toť vše.

2 dandysblog dandysblog | 16. dubna 2010 v 0:15 | Reagovat

OK, chyby hned opravim. Za toho "Charles de Taille" může můj chytrý word a za zbytek moje nepozornost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama