Vrhač bot na Bushe: Loser, a ne hrdina

18. září 2009 v 14:09 | Dandy |  Politika

Vrhač bot na bývalého amerického prezidenta George Bushe je po 9 měsících na svobodě. Z vězení se málem nedostal, protože ji obklíčily davy jeho příznivců. Svým činem se stal
mezi muslimy ikonou. Před celým světem vyjádřil svůj odpor k nenáviděným Američanům.
Lidi zapomínají a výjimkou nejsou ani Iráčané. Většina z nich se chová takovým způsobem, jako by se chtěli vrátit do časů Saddámovy diktatury. Bezpečnostní situace sice není ideální, ale mnohé se změnilo k lepšímu.
"Vrhač bot" Muntadar al-Zajdí byl za svůj čin původně odsouzen na 3 roky do vězení. Stejný trest by u nás v Česku obdržel dotyčný, který by podobným způsobem atakoval Baracka Obamu při jeho letošní dubnové návštěvě v Praze. Relativně mírný trest svědčí o tom, že nové irácké zřízení vytvořené s pomocí všemi tolik nenáviděných Američanů nesnese srovnání s hrůzovládou Saddáma Husajna.
Za mírný trest může "hrdina" Muntadar al-Zajdí děkovat paradoxně
terči svého útoku - Georgi Bushovi. Kdyby se o podobný odvážil na Saddámovi Husajnovi, neskončil by jinde než na popravišti. Bylo by naivní si myslet, že zrůda Saddámova formátu by takového člověka nechala umřít bez bolestí.
Pokud by už George Bush neměl vyniknout v ničem jiném, nelze mu upřít postřeh. Málo bývá zmiňováno, že před oběma botami uhnul. Naopak Muntadar al-Zajdí předvedl svoji neschopnost strefit se.
Kdyby byl Muntadar al-Zajdí popraven za vržení bot na krutovládce Saddáma Husajna,
zasloužil by si za svůj čin uznání. Dělat hrdinu z člověka, co vyfasoval pouhé tři roky za útok na hlavu demokratického státu a navíc byl po několika měsících propuštěn, je ale směšné až absurdní. Muntadar al Zajdí totiž není žádný hrdina, ale obyčejný loser.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michal Jaroš Michal Jaroš | E-mail | 24. září 2009 v 12:46 | Reagovat

S autorem tohoto článku jednoznačně souhlasím v tom, že současný irácký režim je naprosto nesrovnatelný s hrůzovládou svrženého diktátora Saddáma Husajna. Ovšem nemohu již souhlasit se zcela jednoznačným odsouzením onoho "vrhače bot" al-Zajdího. Představuji si nyní, že jsem v pozici al-Zajdího. V roce 2003 přišli USA a vrhli nenáviděného diktátora a osvobodili moji zemi. Jsem nadšený z toho, že diktátor je svržen a těším se na na novou éru, na éru svobodného demokratického Iráku. Uvědomuji si, že nebude jednoduché tohoto cíle dosáhnout mávnutím kouzelného proutku a je mi jasné, že bez cizí pomoci se z počátku neobejdeme. Ovšem je rok 2009, tedy 6 let od "osvobození" a Američané jsou pořád na našem území i přesto, že moje země má novou vládu, policii i armádu a dostatek ropy a tedy i financí k tomu aby se mohla dále svobodně rozvíjet. Ovšem Američanům se nějak stále nechce a nechce odejít. Jejich pobyt v Iráku začíná připomínat "dočasný" pobyt SSSR vojsk na našem území po srpnu 1968. Zkusme se tedy vžít do situace muže toužícího po svobodném životě ve svobodné a suverénní zemi a nikoliv v protektorátu USA. A zkusme se také zamyslet do jaké míry byla americká invaze do Iráku motivována ideály svobody a humanity.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama