Hra útěk z totality

4. září 2009 v 10:57 | Dandy |  Zábava
Poprvé a možná naposledy v životě se mi podařilo vymyslet hratelnou hru. Je určena nejen takovým fanatikům, kteří se bez politiky neobejdou ani na letním táboře, a podobných akcích. Případné připomínky, návrhy či konstruktivní kritiku můžete psát do komentářů. Přeji příjemnou zábavu při jejím hraní.

1. Rozřazení do skupin


Na chvíli zapomeňte, že žijete v zemi s dvacetiletou demokracií. Nyní vás totiž utlačuje totalitní komunistický režim. Na začátku hry se každý z vás stane členem jedné perzekvované skupiny[1]:
1. Křesťané (na rukou mají bílou pásku z krepového papíru)
2. Židé (na rukou mají žlutou pásku z krepového papíru)
3. Disidenti (na rukou mají zelenou pásku z krepového papíru)
4. Pravicově smýšlející (na rukou mají modrou pásku z krepového papíru)
5. Příživníci - tj. lidé živící se státem nepovoleným způsobem, zvláště podnikáním ( na rukou mají černou pásku)
6. "Lidé žijící dekadentním způsobem života" (mají na rukou růžovou pásku z krepového papíru)
7. Lidé vyhození z partaje (mají na rukou červenou pásku z krepového papíru)


Hra pro každou skupinu končí ve chvíli, kdy se všem jejím členům podaří získat azyl ve druhé zemi. Skupina, které se to podaří jako první, samozřejmě vyhrává.

2. Přechod střežené hranice

Abyste se dostali z totalitního státu ven, musíte
ilegálně přejít ostře střeženou hranici. Jiná cesta ven neexistuje. Záleží jen na každé skupině, zda se hranici pokusí přejít všichni najednou, nebo ji budete přecházet po menších skupinkách či po jednotlivcích. Na hraniční zónu budete upozorněni výstražnými cedulemi. Uvnitř hraničního pásma si ale dávejte velký pozor. Nenarazíte sice na žádný ostnatý drát ani obdobu berlínské zdi, mohou vás ale chytit pohraničníci[2]. Pokud jste vás dotknou, tak jste zatčeni. Nečeká vás sice žádné mučení elektrošoky ani ponižující výslechy, strávíte ale 5 minut ve vězení[3] za pokus o ilegální překročení hranice.
Samotná státní hranice totalitního státu je označena červenými fáborky. Území druhého státu je vytyčeno bílými fáborky. Mezi těmito dvěma zeměmi se rozprostírá území nikoho. Na území nikoho už nesmí policisté žádného z obou státu vstoupit.. Prostředek území nikoho je vyznačen kahánky.

3. Jak získat azyl

Pokud se dostanete na území druhého státu, nemáte ještě zdaleka vyhráno. V zemi sice vládnou mnohem svobodnější poměry, nicméně má s imigranty velké problémy. Přivítání chlebem a solí proto rozhodně neočekávejte.
Nejen na hranicích, ale i na celém území "svobodného" státu vás může jako ilegální imigranty dopadnout policie[4]. Ta vás může vrátit zpět do země, kterou jste opustili. Pokud budete mít tu smůlu, že váš neslavný návrat uvidí pohraničníci z totalitního státu a chytí vás, strávíte 10 minut v kriminále. Poté se opět budete muset snažit o překročení hranice.
Azyl lze získat dvěma způsoby. V každé skupině ale misí všichni užít jediný předem smluvený způsob:
  1. Na imigračním úřadě[5]:
Země je až do morku kostí prolezlá všudypřítomnou korupcí a imigrační úředníci nedávají azyl zadarmo. Na cestu se navíc vydáváte úplně bez peněz, navíc měna totalitního státu není směnitelná s žádnou další, takže by vám v zemi, kde žádáte o azyl, nebyly nic platné. Jak lze získat peníze, vám ještě bude vysvětleno Udělení azylu bude stát každého 500 peněžních jednotek. Osoba s uděleným azylem se smí volně pohybovat na území "zkorumpovaného státu" bez nebezpečí zatčení a může také pomáhat ostatním členům skupiny. Při udělení azylu dostane každý papírek s písmenem "A" a při policejní kontrole je vaší povinností se pomocí ní legitimovat. Na imigračním úřadě vás policisté zatknout nemohou.
  1. Na velvyslanectví cizího státu[6]
"Zkorumpovaná" země udržuje diplomatické styky s několika státy, které v ní mají své zastoupení. Velvyslanectví jsou výsostná území cizích států a ani zde na vás policisté nemohou. Podobně jako na imigračním úřadě zde dostanete papírek s písmenem "A". Vyřízení formalit není ani zde většinou zadarmo. Cenu za vyřízení se dozvíte na velvyslanectví. Každá ambasáda ale zvýhodňuje minimálně jednu skupinu. Když budete mít štěstí, můžete získat azyl zadarmo. Chytřejší z vás asi budou tušit, jakou skupinu zvýhodňují jednotlivé země. Zastoupeny jsou zde:
· USA[7] (podmínky se mění každých 5 minut se "střídáním vlády")
· Izrael[8]
· Itálie[9]
· ČR[10]
· Nizozemsko[11]
· Francie[12]
Pokud se skupina rozhodne požádat o azyl na ambasádě, všichni členové ho musí získat pouze na jedné z uvedených.

4. Jak získat peníze

Jako ilegální imigranti můžete peníze získat následujícím způsobem Na území "zkorumpovaného státu" se nachází žluté, bílé a černé papírky. Na černém trhu je můžete prodávat místním "vekslákům". Poznáte je podle šátků na hlavě. Žluté papíry směňují v poměru 200 peněžních jednotek (p.j.)/ks, bílé 100 p.j./ks a černé 50/ p.j.ks.
Peníze lze užít i při chycení k podplacení policisty, kteří vás po zaplacení příslušného obnosu propustí. Každý si ale účtuje trochu jinou cenu za propuštění. Budete-li mít štěstí, narazíte na povolnější jedince, najdete ale mezi nimi i řadu vydřiduchů.
Protože "příživníci" jsou oproti ostatním skupinám znevýhodněni tím, že na žádné ambasádě nedostanou povolení zadarmo, obdrží na začátku hry každý z nich 50 peněžních jednotek.[13]


5. Konec hry

Hra končí, až členové všech skupin získají azyl. Hru je možné zkrátit tím, že hra skončí po tom, co podmínku získání azylu pro všechny členy skupiny splní pouze předepsaný počet týmů (např. první tři)


[1] Skupiny jsou po 5-6 lidech. Počet skupin může být modifikován podle počtu dětí. Měly by se ale sestavit alespoň 4 z 7 výše uvedených.
[2] Potřeba je kolem 5 lidí
[3] Ve vězení je jeden člověk, který kontroluje čas pobytu vězněných.
[4] Potřeba kolem 3-4 lidí
[5] Je obsazen jedním imigračním úředníkem.
[6] Na každé velvyslanectví stačí 1 člověk, jejich počet se může měnit v závislosti na počtu skupin
[7] Za vlády republikánů neplatí nic pravicově smýšlející + disidenti. "Příživníci" platí 50 p.j. na osobu,. ostatní 150 p.j. na osobu.
Pokud vládnou demokrati, neplatí pouze disidenti nic. Příživníci 50 p.j na osobu. a ostatní 100 p.j. na osobu.
[8] Židé mají vyřízení zdarma, ostatní platí 300 na osobu.
[9] Křesťané neplatí nic, ostatní mají vyřízení za 400 p.j. na osobu
[10] Vyřízení je bezplatné pro disidenty, ostatní platí 35O p.j. na osobu
[11] Pro "dekadenti" je vyřízení formalit bezplatné, ostatní platí 50 p.j. na osobu
[12] "Vyhození z partaje" mají vyřízení zdarma, pro ostatní stojí 200 p.j. na osobu
[13] Pokud nebudou chyceni, budou mít na 2 ambasádách (USA, Nizozemí) vyřízení formalit spojených s udělením azylu de facto zadarmo. Tím by se měly vyrovnat podmínky pro všechny skupiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PhillipNus PhillipNus | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 22:34 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>знакомства с номерами телефонов</a>

Онлайн сообщество знакомств для интима. Реальные встречи с противоположным полом для C... у тебя городе. Не проходи мимо - не останешься равнодушным!

популярные знакомства бесплатно, женщины 45 лет знакомства, знакомства в калуге, регистрация знакомства липецк, сайт знакомств пообщаемся регистрация, пообщаемся сайт знакомств без, wab знакомства, тула без знакомства, май ру сайт знакомства, сайты знакомств в спб бесплатные, знакомства ростовской, гей знакомства челябинск, знакомства в донецке, пообщаемся сайт знакомств без регистрации, знакомства m love ru, друг вокруг знакомство бесплатно, знакомства 24опен, tabor сайт знакомств мобильная версия, tabor ru сайт знакомств мобильная версия, христианский сайт знакомств, женщины за 30 знакомства без регистрации фото, сайты знакомства популярные бесплатные, тиндер знакомства войти моя страница, знакомства женщины за 30 бесплатно, 24опен ру знакомства, сайт знакомств без регистрации москва, topface знакомства, сайт знакомств без регистрации табор моя страница, серьезные знакомства спб, знакомства в севастополе, m mail знакомства, сайт знакомств бебоо, найти табор знакомства, гей знакомства регистрация, знакомство ставропольский, знакомства звуками, знакомства m mail ru, хорнет сайт знакомств, wab ru знакомства, сайт знакомств для брака, учебник знакомства, планета знакомства моя страница, самый лучший сайт знакомств, гей знакомства без регистрации, знакомства энгельс, урок 1 знакомство, бесплатные русские знакомства, нужные знакомства, шуры муры сайт знакомств моя страница, знакомство с женщиной фото бесплатно, знакомства в алтайском, покажи знакомства, знакомства чита без регистрации, алексей алексеев знакомства, знакомства с номером телефона и фото, секс знакомства в новосибирске, случайные знакомства, знакомство с другом, табор знакомства моя страница мобильная версия вход, знакомства в астрахани без, dating знакомства моя страница, лайф знакомства, табор сайт знакомств найти, секс знакомства новокузнецк, знакомства белова, друг вокруг сайт знакомств регистрация, знакомства екатеринбург регистрации, знакомства интим фото бесплатно, знакомства в саранске, знакомства екатеринбург без регистрации, знакомства нижегородская, знакомства оренбург без, знакомства ру без регистрации, знакомства 21, знакомства майл ру без, интим знакомств волгоград бесплатно, знакомства в астрахани без регистрации, сайт знакомств в воронеже

2 RadikAwake RadikAwake | E-mail | 9. srpna 2018 v 2:29 | Reagovat

Meet a guy to communicate and more
write I won't bite you +79967254947
boys write WhatsApp +79967254947
boys write WhatsApp +79967254947
boys write WhatsApp +79967254947

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama