Virtuální pajzly, aneb o bídě českých internetových diskuzí

29. srpna 2009 v 16:20 | Dandy |  Politika

Internetové diskuse dnes mnohdy suplují úlohu hospodských debat v zaplivaných pajzlech čtvrté cenové kategorie. Nejhorší spodina společnosti si zde vyměňuje své slovní invektivy a jejich úroveň vyjadřování se pohybuje na úrovni absolventů speciálních škol.
Svojí vulgaritou a primitivností příspěvků diskutujících u nás nejvíce proslul server Novinky.cz. Na kultivovanost diskuzí mají sice dohlížet administrátoři. V boji s "diskutující" lůzou však totálně
selhali. Vulgární příspěvky se v hlasování se na Novinkách téměř vždy ocitaly mezi těmi "nejkvalitnějšími názory."
Administrátoři prakticky okamžitě zablokovali diskuzi k článku o smrti skladatele Karla Svobody. Volný průběh naopak nechali diskuzi k jednomu článku o útoku teroristů na americké vojáky v Iráku, který si vyžádal v řadách americké armády několik lidských životů, v níž nejvíce hlasů obdržel příspěvek "židovská koalice dostala na prdel." To je pouze jeden z příkladů nebetyčné pitomosti diskutujících a v archivu Novinek by se podobně hloupých příspěvků určitě daly dohledat tisíce. Zarážející je ale ještě další věc. Pro administrátory diskuzí elektronické verze levicového deníku Právo má zjevně větší cenu život skladatele, který pravidelně zvyšoval prodejnost bulvárním plátkům, než životy několika amerických vojáků padlých v boji proti těm nejodpornějším a nejbestiálnějším lidským hrdlořezům.
Ve snaze pozvednout úroveň diskuzí zavedly Novinky povinnou registraci pro účastníky. Diskutující už se nemůžou skrývat pod přezdívkami, protože na jejich profilu je vidět celé jméno a místo jejich bydliště. Úroveň diskuzí se ale příliš nezlepšila a k pomyslné pražské kavárně má pořád daleko. Lepší už to ale nebude. Slovní výpady nezmizely, pouze ubylo vulgarismů. Stále je tam mnoho takových polovzdělanců, kteří by měli mlčet a nevyjadřovat se k věcem, jimž vůbec nerozumí.

Internetové diskuze se už zprofanovaly natolik, že na ně slušní lidé prostě přestali chodit. Nejen Novinky, ale i další české zpravodajské servery by si měly vzít příklad z většiny renomovaných zahraničních a diskuze pod články úplně zrušit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michal Jaroš Michal Jaroš | E-mail | 24. září 2009 v 20:34 | Reagovat

To co zde autor popisuje je absolutní pravda. Na těchto internetových diskusích se skutečně schází ten největší póvl této společnosti. Jsem však hluboce znepokojen stoupajícím počtem těchto "diskutérů" a obávám se, že tento trend lze sledovat v celé naší společnosti. Lidé a zejména pak mladí lidé jsou čím dál tím více neschopní přemýšlet v souvislostech a často jsou líní vůbec užívat svůj mozek, i když poměrně často pochybuji, že nějaký mají. Souhlasím s autorem, že by měli být tyto diskuse zrušeny, protože absolutně k ničemu nepřispívají, pouze devalvují hodnotu příspěvků, o kterých se "diskutuje".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama