Střípky z přednášky Miloše Zemana

11. srpna 2009 v 13:20 | Dandy |  Zábava
Níže naleznete největší perly vyřčené "velikým komikem," "státníkem" a nyní důchodcem z Vysočiny Milošem Zemanem na přednášce v aule FF UP dne 25.3.2009. Autor neručí za doslovné znění výroků, nicméně jejich obsah by měl zůstat nezměněn.

"Černý sako jsem si nevzal ze smutku nad pádem vlády. Rudou kravatu nemám proto, že bych se z toho radoval," řekl M.Z. v úvodu přednášky.

"90 % politiků není schopno říct při projevu jednu souvislou větu, a to po nich nežádám rozkošatělá souvětí."

"Nečtu žádné (noviny), jejich cena je vyšší než cena informací v nich." ( M.Z. preferuje prohlížení teletextu, což nám doporučil i během přednášky. Kromě toho nečte ani žádné komentáře, protože si je udělá sám, jak prohlásil)

"Kdo umí, dělá. Kdo neumí, ten učí," prohlásil M.Z. v narážce na to že, z mnohých neúspěšných politiků se stali politologové.

"Lidi, žijící z politiky (tj. ti, co mají politiku jako výnosný job a snaží se udržet u koryt zuby nehty pozn. autora) připomínají tchoře, co říká: Já odsud neodejdu, dokud smrad neskončí."

"Jeden člověk, co se ucházel o místo poslance, zdůvodňoval svoji kandidaturu tvrzením něčím se živit musím. Kdyby to byl vtip, tak bych to ocenil, ale ten parchant to myslel vážně."

"Miloš Zeman je růžový Stalin." To o něm měl prohlásit, jak on sám (M.Z.) řekl, Viktor Kožený.

"V totalitních režimech musíme novináře chránit, v demokratických patří do vězení."

" Zeman nechce peníze, jemu stačí chléb se sádlem a okurkou" prohlásil o něm již zesnulý šéf podsvětí Mrázek. M.Z. to okomentoval následujícím bonmotem: "To mě velmi urazilo, protože já jim chléb se sádlem a cibulí."

A na závěr jedna historka z povodní roku 1997, kdy se spolu se svým někdejším rivalem Václavem Klausem letěl vrtulníkem podívat na jedno z postižených míst:
" Vašku, polovina národa nenávidí mě, další polovina nenávidí tebe. Kdyby se náš vrtulník zřítil a my v něm zemřeli, tak se bude radovat celý národ. Poté, co sem mu to řekl, se mnou půl hodiny nemluvil."

To už je bohužel všechno Víc se mi toho na 2 autobusové jízdenky , které byly volné jen z jedný strany, vtěsnat nepodařilo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama